Studio

Sztuka to nie tylko architektura, malarstwo, teatr czy poezja. Sztuka, której będziemy się uczyć oparta jest o piękno natury. Kwiaty są jednym z jej najdoskonalszych tworów. Dodając do tego wprawną rękę florysty jesteśmy wstanie tworzyć dzieła sztuki, jakich nie powstydziłby się i Michał Anioł, gdyby był florystą.

Układanie bukietu to nie tylko wiązanie kilku roślinek w pęczek i przyozdobienie ich kokardką, to sztuka, która rozwija się już od setek lat.

Przedmioty i elementy dekoracyjne budzą w ludziach uczucia szlachetne, kojące. Dodany jeden element jest w stanie zmienić całkowicie linię i koncepcję kompozycji, bądź bukietu. Florystyka wymaga wybitnego wyczucia stylu, znajomości pokroju używanego materiału roślinnego, jak również wykształcenia z zakresu estetyki, harmonii i plastyki.

Studio JAGA - DESIGN prowadzone jest na europejskim poziomie przez utytuowanego Mistrza Florystyki Panią  mgr Małgorzatę Stankiewicz-Maślanka ( Międzynarodową Mistrzynię Litwy 2002, nauczycielkę Vicemistrzyń Czech, Moraw i Śląska i Mistrzyni Polski Juniorów, asystentkę Mistrzyni Polski Iwony Gregiel podczas Florystycznych Mistrzostw Europy w Salamance, uczestniczkę wielu pokazów w Europie i Polsce, sędziego i dyplomowanego instruktora Holenderskiej Szkoły Florystycznej) oraz Międzynarodową Mistrzynię Florystyki inż. Jagodę Maślanka.

Osiągnięcia Małgorzaty Stankiewicz-Maślanka:

  • 09.06.2009r Ukończenie kursu Sędziów Florystycznych w Poznaniu.
  • 22.05.2005r Ukończenie Dutsch Flower Arrangements 1 (DFA 1 ) z tytułem Instruktora Florystyki.
  • 03.02.2005r Przyjęcie w poczet członków Związku Polskich Artystów Plastyków.
  • 11.07.2003r Podniesienie kwalifikacji zawodowych na paryskim kursie u międzynarodowych mistrzów florystyki (Annette Kamping, Jean-Louis Auboyer, Gilles Pothier, Tor Gundersen).
  • 14.12.2001r Zdobycie 1-go miejsca na Florystycznych Mistrzostwach Litwy.
  • 14.09.2001r Ukończenie Szkoły Florystycznej Małgorzaty Niskiej w Warszawie i zdobycie tytułu Mistrza Florystyki.
  • 23.05.1983r Ukończenie Studiów na Wydziale Matematyki, Fizyki i Chemii z tytułem magistra Chemii.Członkini Klubu Profesjonalnych Florystów, zrzeszającego 9 osób o najwyższych w kraju kwalifikacjach zawodowych.
         
Wychowała dwie międzynarodowe mistrzynie florystyczne:
inż. Jagoda Maślanka – Mistrzyni Polski Juniorów  2003r i V-ce Mistrzyni Juniorów Czech 2002r
najmłodsza uczestniczka Mistrzostw Europy Juniorów 2004r

Ewa Janiszewska - V-ce Mistrzyni Czech 2003r